Четвер, 17.07.2025, 15:40
Біологія клітини
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 15 » Обидві ці структури утворюють клітинний центр
Обидві ці структури утворюють клітинний центр
12:16

Щоб сформувалася мітотична хромосома з нитки довжиною 30 нм, необхідна подальша компактизації за допомогою специфічних негістонових білків, що призводить до формування скелета хромосоми. Встановлено, що нуклеосоми є репресор ініціації транскрипції в клітині. Порушення структури нуклеосом веде до звільнення транскрипції від репресії.

У метафазних хромосомах ДНК організується в петлі довжиною 30 000-40 000 пар основ, а кожна петля хроматину прикріплюється до гістонових скелету хромосоми на його підставі в результаті дії ДНК + білок або ДНК + РНК.

Гістон HI пов'язаний з лінкерной ДНК, беручи участь у стабілізації сверхскрученних ДНК між Нуклеосома, але спосіб зв'язку з цим повністю ще не з'ясовано. Довжина сегментів ДНК (лінкер), які з'єднують нуклеосоми, становить від 15 до 100 пар нуклеотидних в залежності від типу клітини. Результати Х-дифракції кристалів ізольованих нуклеосом вказують на те, що вони мають дисковидні структуру і складаються з двох симетричних половин. ДНК кожної половини намотана у формі суперспіралі на поверхню гістонових стрижнів.

Для хромосом характерна наявність окремих сайтів, які определают їх крихкість, що створює умови для порушень структури хромосом, що супроводжуються хромосомними мутаціями (див. гл. X).

  Кількість ядерець буває різним - від одного до декількох. Центральна частина в полісом представлена фібрилярний частиною (ланцюги, ДНКядришковие організатори та рібонуклеопротеіди) і гранулярних (формуються субодиниці рибосом). Ядро є місцем синтезу рРНК. Матрицею для синтезу рРНК є ДНК ядерцевих організатора. Синтезованих рРНК об'єднується з білком і утворюються рібонуклеопротеіди служать потім матеріалом для складання з них субодиниць рибосом. Останні через ядерні пори направляються в цитоплазму, беручи участь там у формуванні рибосом, на яких відбувається потім синтез білків.

  Ці пари називають діплосомамі (центросома-ми). Структурно вони представляють систему мембранних трубочок. Діплосома оточена іншими мікротрубочками, званими центросферой. Обидві ці структури утворюють клітинний центр.

Функцією клітинного центру є організація цітоскеле-та клітин. Крім того, центріолі беруть участь у розподілі клітин, розходячись до полюсів клітини. Мікротрубочки, що простягали взаємно, утворюють мітотичний веретено.

У клітинах рослин цієї органел-ли немає.

  В одній клітині може знаходитися 50-5000 мітохондрій. Вони мають форму паличок, ниток або гранул а їх розміри досягають 7 мкм.

Мітохондрії утворені двома мембранами - зовнішньої і внутрішньої, між якими утворюється простір шириною 10-20 нм. Внутрішня мембрана формує складки (Крісті), які занурені в матрикс, що представляє собою молекулярне вміст мітохондрій. Зовнішня мембрана проникна для низькомолекулярних сполук. Проникнення речовин у внутрішній простір (матрикс) мітохондрій контролюється внутрішньої мембраною. Вміст мітохондрії становлять білки, фосфоліпіди, ДНК, РНК і рибосоми, яких значно менше, ніж рибосом, локалізованих в цитоплазмі. Наявність цих структур забезпечує власну мітохондріальну белоксінтезірующую систему. Мітохондрії здатні до самовідтворення шляхом поділу або брунькування в період 8-фази та інших фаз клітинного циклу.

Мітохондрії є також у найпростіших. Зокрема, ті-паносоми містять по одній мітохондрії.

Мітохондрії є «силові станції», в яких відбуваються основні процеси одержання та накопичення енергії шляхом окислення молекул їжі (окисне фосфорилюється-вання) для утворення АТФ. У матриксі містяться ферменти, а реакції окиснення проходять на поверхні внутрішньої мембрани.

Переглядів: 3981 | Додав: zaharmuslv | Теги: Порушення, Підстав, Білок | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz